Doğum teftiş hapını kimler kullanamaz?

Doğum teftiş hapını kimler kullanamaz?

Cinselliği en üstteki noktada yaşamak istiyor olabilirsiniz fakat bunun sonucunda gözden düşmüş gebelik riskini ortadan uyandırmak için korunmanız şart! Korunmanın değişik yolları var ama en yayınlama olanı ‘Doğum teftiş hapı’ ile gözden düşmüş hamilelik riskini ortadan kaldırabilirsiniz. aynı zamanda cinsellik dıştan bir fazla afiyet problemleri olan rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılan bu hapın  her ilaçta dikkat edilmesi gereken kuralları olması gibi doğum denetim hapının da dikkat edilmesi gereken ve doğum denetleme hapını kuşkusuz kullanmaması gereken kişiler vardır;

Kimler doğum kontrol hapı kullanamaz

ilk olarak yaşı düşünecek olursak çoğunlukla 35 yaş ve üzerinde olup bununla beraber sigara tüketiyorsanızbu hapı kullanmaları sakıncalı olabilir. Lakin 35 yaş sınırını henüz geçmediyseniz ve sigara kullanıyorsanız doğum denetleme hapını kullanabilirsiniz.

Ahenkli olarak hap içme gibi bir alışkanlığı olmayanlar ve unutacak olanlar bu hapı kullanmamalılar. Karaciğerinde herhangi bir sorunu olanlar ve hipertansiyon, hipertansiyon hastaları doğum denetleme hapını kuşkusuz kullanamaz. Kal ya da vücüdun farklı alanlara yönlendirilmiş yerlerinde damar tıkanıklığı olanlar ya da geçmiş zamanda damar tıkanıklığı geçirenler tekrar atnı şekilde doğum denetim hapı kullanamaz. Migreni olanlar, kusma ve bulantıyla karmakarışık şiddetli baş ağrıları olanlar bu haptan uzakta  durmalılar.

doğum kontrol hapı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?