Modası çoktan geçen stiller

Modası çoktan geçen stiller

Bazı stilleri sonsuza dek benimsiyoruz ancak ne yazık ki moda, sevdiğimiz stillerin değişmemesi konusunda aynı fikirde değil. İşte modası çoktan geçen ve bizi rüküş gösteren stiller…
Modası çoktan geçen stiller

Abartılı kozmetik operasyonlar

Dev göğüsler, ördek dudaklar, kaşlara değen kirpikler, aşırı makyaj devri sona erdi. Aslına bakarsanız bunlar hiçbir zaman moda olmadı. Doğal güzellik veya becerikli ilüzyonların modası hiçbir zaman geçmez.

Modası çoktan geçen stiller

Uzun tırnaklar

Tırnaklarınızı uzun kullanıyorsanız üzgünüz ama bu modayı pek takip etmediğinizin göstergesi. Bir de üzerine taşlar, desenler veya aksesuarlar koydurduysanız daha da kötü. Şunda bir anlaşalım uzun tırnak hem fazlasıyla rüküş hem de kullanışsız.

Modası çoktan geçen stiller

Aynı renk veya desenli ayakkabı ve çanta

Bir zamanlar ayakkabı ve çantanın aynı renkte veya desende olmasına özenle dikkat edilirdi. Aynı kuralın şapka, şal ve eldivenler için de uygulandığı bir dönem de vardı. Fakat şu anda böyle bir kombinle rüküş olacağınızı garanti edebiliriz.

Yine uyum gözetebilirsiniz ancak bu 2 ya da daha fazla parçanın aynı olacağı anlamına gelmiyor. Tam tersine beklenmedik desenlerin ve renklerin zıtlığından bir ahenk yaratmak sizi bir moda gurusu yapabilir.

Modası çoktan geçen stiller

Düşük belli altlar

Kot pantolonlar ve diğer alt kıyafetlerin düşük belli giyilmesi artık fazlasıyla rüküş. Normal veya yüksek bel tercihi son derece modern ve rahat olmasının yanı sıra bacaklarınızı da daha uzun gösterir.

Modası çoktan geçen stiller

Taşlı parçalar

Taşlarla bezenmiş kıyafetler, çantalar, ayakkabılar ve diğer aksesuarların devri sona erdi (çok şükür). 2000’lerdeki taşların yerini metalik parçalar aldı. Malum uzay çağındayız. Parıldayacaksanız metalik parçalarla parıldayın.

Modası çoktan geçen stiller

Uyumlu parçalar

Günümüzün moda anlayışı farklı stillerin bir araya getirilmesi ve denenmesini içeriyor. Yani romantik bir elbise giydiğinizde ayağınızda zarif sandaletler olmak zorunda değil. İşe giderken topuklu ayakkabı, babet veya oxfordlarınızı giymek zorunda değilsiniz. Spor ayakkabılarla takım elbise giyebileceğiniz gibi, romantik bir elbisenin altına postallarınızı giyebilirsiniz.

Modası çoktan geçen stiller

Kusursuz yapılı saçlar

Kafaya yapıştırılan fönlü saçlar, kusursuz bukleler, pürüzsüz at kuyrukları… Bunların modası çoktan geçti. Artık saçlarınız ne kadar doğalsa o kadar havalı. 

Modası çoktan geçen stiller

Parlak çoraplar

Külotlu çoraplarınızla modern ve tarz gözükmek istiyorsanız tercihinizi ten renginize uygun opak çoraplardan yana kullanmalısınız. Bronz çoraplardan kesinlikle uzak durmalısınız çünkü vücudunuzun geri kalanıyla aynı tonda olmadığı hemen göze çarpacaktır.

Modası çoktan geçen stiller

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?