Resimlerde fotojenik çıkmak için nasıl makyaj yapılır?

Resimlerde fotojenik çıkmak için nasıl makyaj yapılır?

 

Dost ortamlarında ya da eğlenmek için süslenip püslenip gittiğiniz partide sıra resim çekimlerine başladığı zaman pek makyaj yapmanıza karşın geriliyorsanız işte sizler için resim çekilirken her karede hoş çıkan ünlülerin sırrını çözdük ve artık sizinde nesnel aleyhinde rahat olabilmeniz için makyaj hilelerini sıraladık…

ilk olarak ihtiyacınız olan birincil şey fondöten, saydam pudra ve kapatıcı! resimlerde pürüssüz bir cilt yaratmak için üstelif makyajı artı abartmanıza da lüzum değil yapmanız gereken tek şey gerçekten burda makyajı tekniğine kadar göstermek olacaktır. Pürüssüz bir deri yaratmak için cildinizle aynı renkte bir fondöten kullanmak olacaktır. Gerisinde hafif kusurlarınızı kapatıcı yardımı ile kapatabilirsiniz. Burda uyarı etmeniz gereken en kayda değer şey fondöteni ve kapatıcıyı birbirine iyi bir şekilde yedirmek olacaktır.

fotojenik çıkmak için yapılması gerekenler

Cildiniz yağlı ve bu görünümü fotoğraflarda görünmesini istemiyorsanız parlayan bölgelerinize transpara pudrayı uygulayın. Daha sonraki adımınız ise etkin bir duruş bakışlardan geçer bunun için de göz çevrenizin işaret kaşlara sahip edinmek demektir! Kaşlarınızı bir kaş kalemi yardımı ile doldurun. daha sonra göz kapaklarınızı deri renginizden bir kaç  ton koyu bir far ile belirginleştirin. Arkasında tercihinize tarafından daha koyu veya ayrı tonlarda bir far uygulayın…Tercihinize göre eyliner ya da koyu renk bir far ile kirpik diplerinizi belirginleştirin ve en çarpıcı noktaya geldik gözleri bütün anlamıyla değiştiren bir diğer dokunuş ise kirpikleri hareketlendirmek olacaktır!

fotojenik çıkmak için yapılması gereken yöntemler nelerdir

Şimdi geçtik cilt makyajınıza bu noktada sizi tam anlamıyla değiştirecek olan faz ise yüzünüzü kontür ile boyutlandırmak olacaktır. Yüzünüzün olduğundan daha simetrik görünmesini istiyorsanız kontür uygulayın. Elmacık kemiklerinizi ebat kazandırmak için bronzer uygulayın hafif üzerine de deri alt tonunuza göre allık uygulayın cildinizin solgun görünmesini istemeyiz. Peşinde geçelim deri tonunuza uygun veya tercihinize tarafından daha koyu tonlarda bir dudak boyası uygulayabilirsiniz ve makyajınızı tamamlandı! Bundan Böyle objektifler aleyhinde gerilmenize niçin olacak etkenler değil gönül rahatlığı ile resim çekinebilirsiniz!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?