Yaptığınız işi neşe saçan ayla getirmenin 6 garip yolu

Yaptığınız işi neşe saçan ayla getirmenin 6 garip yolu

İşinizle ilgili şikayet etmekten vazgeçin

Muhtemelen bunu duymayı beklemiyordunuz fakat evet işinizle ilgili şikayet etmekten vazgeçmelisiniz. Şikayet etmek durumu daha kötüleştirmekten diğer bir işe yaramıyor. Tersine şikayet ederken keza kendinizin ayrıca de karşınızdakinin moralini bozup enerjinizi düşüyorsunuz. Kendinizi şikayet ederken bulursanız derhal konuyu değiştirin.

 Yaptığınız işi keyifli hale getirmenin 6 ilginç yolu

İşinizin iyi ve fena taraflarını listeleyin

Meslek yerinde mutsuz olmanın ne çağırmak olduğunu çok iyi anlıyoruz. Fakat hiçbir iş yüzde yüz fena değildir. Bir hayat kanunu olarak hem iyi ayrıca fena tarafları olması kaçınılmazdır. Bu sebeple iyi ve fena yönleri bir kağıda sıralayın. Bu sıralamaya ücret, iş yerinizin konumu, pozisyonunuz, işinizin gelecek vaadi, egzersiz saatleriniz, öğlen yemekleriniz, sosyal imkanlarınız, iş yerinde enerjinizin ne kadarını harcadığınız gibi değerlendirme öğelerini ekleyin.

 

İşinizle ilgili değiştirebileceğiniz şeyleri belirleyin

İyi-kötü listenizle değiştirebileceğiniz şeyler olup olmadığını teftiş edin. Değiştirilmesi mümkün olan şeyler için yalnızca mevcut meslek yerinizi değil gelecekteki işinizi de düşünebilirsiniz. Mesela evinize uzaktan bir yerde çalışıyorsanız evinize daha yakın bir yerde iş bakabilir veya evinizi taşımayı düşünebilirsiniz. Bir Takım şirketler çalışanlarının yakına taşınması için teşvik planları uyguluyorlar. Alıştırma hayatınızı iyileştirmek için yapmayı düşündüğünüz değişiklikleri üstlerinizle konuşmaktan çekinmeyin.

 Yaptığınız işi keyifli hale getirmenin 6 ilginç yolu

Hobi edinin

Meslek iştir. Para için çalıştığınızı hatırlayın. Özel yaşam ve meslek hayatınızı birbirinden ayırın ve aralarında bir denge oluşturmaya gayret edin. Hafta sonları, sabahları erken saatlerde ya da akşam iş çıkışlarında ilgilenebileceğiniz bir hobi edinin. Eğer çalışırken zihninizi kullanıyorsanız hobiniz daha çok bedeninizle yapacağınız bir aktivite olabilir. Hobiniz için geniş düşünün, dans etmekten, bisiklet binmeye, heykel kursuna gitmeye dek geniş bir yelpazeyi deneyimleyebilirsiniz.

 

Jurnal egzersizlere başlayın

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünü yabana atmayın. Mutsuzluğun temel kaynağı kendi içimizde, bunu çözmek için de kendinize yönelin ve fiziki sağlığınızı artırmanın yollarına başvurun. Yarından tezi yok egzersize başlayın. Bunun için bir salona gidebilir ya da internetteki videolardan faydalanabilirsiniz. Bir salona gitmek sosyalleşmek açısından da yardımsever olacaktır!

 Yaptığınız işi keyifli hale getirmenin 6 ilginç yolu

Iş yerinizdeki başarılara odaklanın

Her meslek yerinde belirtilen hedefler vardır. Siz de hem sizin hem de şirketinizin hedeflerine odaklanın ve başarıları kutlamayı ihmal etmeyin. Sonuçta işinizin devamı ve ahenkli alınan maaşlar hem sizin hem de ekip arkadaşlarınızın işteki başarınıza ast.

Yaptığınız işi keyifli hale getirmenin 6 ilginç yolu

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çalışan işyeri Maaş

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?